Jak założyć konto w BIK?

Prosto, szybko i wygodnie – kilka kroków

Chcąc założyć konto w BIK nie musimy wychodzić z domu. Jest to jedna z prostszych przyjemniejszych czynności „urzędowych”, porównywalna często z zakładaniem poczty e-mail.

Zaczynamy od tego, że wchodzimy bezpośrednio na stronę Biura Informacji Kredytowej i mimo, że nie posiadamy jeszcze konta klikamy w ikonkę „zaloguj się” (prawy, górny róg). Przed nami pojawi się strona logowania z możliwością rejestracji. Kolejny etap to naciśnięcie opcji „zarejestruj się”. Podajemy swoje dane osobowe oraz dane dokumentu weryfikacyjnego, których skan załączamy w późniejszym etapie.

Napotkane problemy

Może zdarzyć się tak, że mimo dodania skanu lub dokumentu w formie załącznika zostaniesz poproszony o weryfikację swojej osoby poprzez e-mail. Może wynikać to z tego, że załączone zdjęcie lub skan dokumentu są niewyraźne, za ciemne itd. Warto wspomnieć też o tym, że od założenia konta na stronie Biura Informacji Kredytowej pobierana jest opłata w wysokości 1 zł.

Ważne jest, żeby pamiętać o tym, że konto z którego dokonywana jest opłata musi posiadać takie same dane jak te wpisane przy rejestracji. Dokładniej chodzi o to, że jeśli zakładasz konto jako osoba indywidualna, to również rachunek bankowy, z którego będzie pobierana opłata musi być rachunkiem osoby indywidualnej, a nie np. firmy tej osoby.

Przykład:

Przy wskazaniu numeru rachunku bankowego musiałam wskazać swój indywidualny rachunek bankowy – Paulina Żuraw, a nie rachunek bankowy firmowy – Kancelaria Adwokacka Adwokat Paulina Żuraw, mimo, że w nazwie firmy są podane dane indywidualne.

 

Po prawidłowej weryfikacji dokumentowej i pobraniu z konta opłaty w wysokości 1 zł, będziesz mógł korzystać ze swojego konta w BIK.

 

Dodaj komentarz