O mnie

Od kiedy pamiętam zawsze wiedziałam, że będę adwokatem. Dużą zasługę tutaj mają moi rodzice, którzy tak naprawdę ukierunkowali mnie na prawo. Świadomą drogę prawniczą rozpoczęłam już od 2000 r. kiedy to podjęłam naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy o profilu ekonomiczno-prawnym. Później ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim, a następnie odbyłam aplikację adwokacką w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, żeby zwieńczyć ją egzaminem adwokackim. I tak od kilku lat prowadzę własną kancelarię pod nazwą Kancelarię adwokacka adwokat Paulina Żuraw w Szczecinie.

Od października 2017 r. prowadzę fanpage na facebooku i Instagramie paragrafyzmojejszafy, gdzie staram się w sposób przystępny przedstawiać tematy prawnicze, bo jak wiadomo nieznajomość prawa szkodzi. Zaangażowałam się również w pomoc osobom dotkniętym przemocą w akcji, którą prowadziła na facebooku Ewa Chodakowska „stop przemocy” i jeśli borykasz się z problemem przemocy to nadal swoją obietnicę podtrzymuję co do udzielenia pomocy.

Żadnych tematów prawniczych się nie boję, ale są sprawy, które lubię bardziej, co nie znaczy, że nie jestem w stanie Ci pomóc również z tymi mniej przeze mnie lubianymi. Takimi tematami, którymi najbardziej lubię się zajmować są sprawy cywilne o zapłatę, rodzinne, rozwodowe, spadkowe i właśnie sprawy związane z  BIKiem. Moja specjalizacja związana z BIKiem jest spowodowana potrzebą jaka zaistniała w mojej rodzinie dotyczącą wykreślenia informacji w BIKu i stąd zainteresowanie tym tematem. W tym przypadku negatywny wpis w BIKu został usunięty i sukces ten skłonił mnie do dalszego zgłębienia tematu wpisów w BIK i podjęciem się prowadzeniem takich spraw.