W jaki sposób uzyskać informację o sobie z BIK bezpłatnie?

Żyjemy w świecie, w którym wielu z nas ubiega się o różnego rodzaju większe bądź mniejsze kredyty. Zanim jednak na nasze konto spłynie wymarzona suma, musimy potwierdzić, że jesteśmy zdolni spłacić kwotę, o którą się ubiegamy. W tym celu przydatny jest nam raport BIK, w którym zapisana jest cała nasza historia kredytowa.

Czy raport z BIK jest płatny?

Wiele osób, które chcą sprawdzić swoją zdolność kredytową, nie wie, że jeśli nie chce płacić za raport BIK 39 zł to raz na pół roku może uzyskać z BIK informację o sobie całkowicie bezpłatnie. Należy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii. Taka informacja nie jest raportem BIK, a kopią danych.

3 sposoby, żeby uzyskać kopię danych

Istnieją 3 sposoby, żeby uzyskać wspomnianą wcześniej kopię danych. Pierwszy sposób to osobiste stawiennictwo w Centrum Obsługi Klienta BIK w Warszawie i złożenie wniosku o udostępnienie kopii danych. Złożenie wniosku nie zajmuje z reguły dużo czasu i nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem, jednak może być utrudnieniem dla osób, które mieszkają poza stolicą. Lepszą opcją dla nich będzie skorzystać z innego sposobu.

Uzyskanie danych za pośrednictwem poczty

Druga metoda to złożenie wniosku o udostępnienie kopii danych za pośrednictwem poczty tradycyjnej, wysyłając przedmiotowy wniosek na adres Centrum Obsługi Klienta BIK w Warszawie. W tym wypadku polecamy wysłanie listu jako priorytet polecony. Mamy wtedy pewność, że dojdzie w krótkim czasie i trafi w ręce odpowiedniej osoby.

BIK – informacje wprost ze źródła

Trzecim sposobem jest złożenie wniosku o kopię danych za pośrednictwem serwisu www.bik.pl. W tym celu należy założyć konto w serwisie, a następnie, zaraz po zalogowaniu, wysłać wiadomość z własnego konta do BIK o udostępnienie kopii danych. Najlepiej zrobić to przez zakładkę kontakt widoczną na swoim koncie w formacie pdf.

Bez względu na wybór sposobu, uzbrój się w cierpliwość

Według informacji BIK przekazanie kopii danych potrwać może do 30 dni niezależnie, którą metodę wybierzesz, dlatego warto byś uzbroił się w cierpliwość. Kopia danych z pewnością zostanie do Ciebie dostarczona w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz